Yatalak Hasta Bakıcısı

Hastalık ve sağlık sorunları, yaşamın önlenemez olumsuz yanlarından birisidir. Kazalar, yaşlılık, hastalık ve daha bilumum etken, bireyin yatağa bağımlı bir duruma gelmesine neden olur. Temel yaşam fonksiyonları yönünden dahi yatağa bağımlı bir hayat sürdürmek zorunda kalmak, fiziksel ve psikolojik açıdan ciddi deformasyona neden olur. Hareketlin sınırlılığına yol açan yatağa bağımlı olmak, başkasının bakımına/desteğine ihtiyaç duyulmasına neden olur. Günümüzde yatalak hasta bakıcısı hizmetleri ile yatağa bağımlı bireyler için hayatlarının bu döneminde en iyi koşullara sahip olabilmeleri sağlanabilmektedir.

Yatağa bağımlı bireylerin, yaşam kalitesini yükseltmek ve bir tür yaşam arkadaşlığı sağlamak bir hata bakıcısının temel görevlerinden birisidir. Sağlık sorunları nedeniyle ömür boyu veya geçici olarak yatağa bağımlı olan hastaların bakımını günümüzde profesyonelce yerine getiren hasta bakıcısı hizmetleri bulunur. Bu hizmetler hem hastanın kendisi hem de yakınları açısından fiziksel ve psikolojik olarak en iyi koşulların sağlanabilmesine yardımcı olur.

Evde Yatalak Hasta Bakımı

Yardımcı sağlık personeli veya diğer adıyla hasta bakıcısı, günümüzde çeşitli sağlık sorunları nedeniyle başkasının bakımına muhtaç olan kişilere destek vermektedir. Hasta bakıcısı, geçici veya temelli yatağa bağımlı olan hastalar için tamamen bilimsel ve akademik eğitimleri üzerinden bakım hizmetleri sunar. Yatağa bağımlı kişilerin beslenme, temizlik, banyo, tuvalet gibi temel ihtiyaçlarını tek başına karşılayabilmeleri olanaksız. Yatalak hasta bakıcısı hizmetleri kapsamında yatalak hastaların tüm bu temel ihtiyaçlarını karşılamada gerekli olan destek sağlanmaktadır. Temel ihtiyaçlarının yanı sıra yatalak hastaların sağlık sorunlarına göre belirlenen ilaçlarının takip ve doz uygulamalarının yerine getirilmesi de sağlanmaktadır.

Yatılı Yatalak Hasta Bakımı

Ailenizden veya tanıdığınız birisinin yatağa bağımlı olması durumunda her an onunla ilgilenebilmeniz hem fiziksel hem de psikolojik olarak mümkün değildir. Bu durumun hem size hem de hastanıza oluşturabileceği olumsuzluklara karşı Bursa yatalak hasta bakıcı hizmetlerinden destek almalısınız.

Yatağa bağımlı olmanın getirmiş olduğu tüm olumsuzluklar konusunda hasta bakıcılarımız bilgi ve deneyim sahibidir. Günlük temel ihtiyaçlar, ilaç takibi gibi temel uygulamaların yanı sıra hasta bakıcılarımız, batın yarası vb. durumlara karşı da gerekli önlemleri alır. Tüm bu temel görev ve sorumluluklarını yerine getirirken her bir hasta bakıcımız, hastanızla sıcak ve yakın sohbetler gerçekleştirerek, psikolojik olarak da destek sağlamaktadır.

Bursa il ve ilçelerinde ya da yakın çevrenizde yatalak hasta bakıcısı ihtiyacınız varsa bizleri tercih edebilirsiniz.
Bizlere 0553 762 96 21 numaralı telefon hattından günün her saati ulaşabilirsiniz.

Yaşam İnsan Kaynakları firması olarak Bursa il merkezli yaşlı bakım hizmeti, hasta bakıcısı hizmeti, çocuk bakıcısı hizmeti ve ev ofis temizliği personel temini hizmeti vermekteyiz. Detaylı bilgi için bizlere ulaşın…

Mevzuat bilgi sistemi evde bakım hizmetleri hakkında